Zapisy na nowy rok szkolny

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie informuje, że zapisy do klasy I dzieci zamieszkałych w obwodzie rozpoczną się 01 czerwca 2020 r. i będą trwać do 19 czerwca 2020 r. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy złożyć do skrzynki, która znajduje się w dyżurce szkolnej, przy wejściu głównym.

Bon żłobkowy

Posyłasz dziecko do żłobka na terenie gminy Pruszcz Gdański? Przysługuje Ci dotacja w wysokości 300 zł miesięcznie. Wniosek na bon należy złożyć do końca sierpnia. Trzeba załączyć umowę ze żłobkiem i zaświadczenie o zatrudnieniu z określeniem okresu trwania umowy. Wszelkich informacji udziela Urząd Gminy – 58 692 94 29.

Boiska – nowe zasady

Od poniedziałku 18 maja będą obowiązywały nowe zasady korzystania z boisk gminnych, w tym znajdujących się przy szkołach. Jednocześnie na jednym boisku będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób plus dwaj trenerzy, a na boisku pełnowymiarowym 22 osoby plus czterech trenerów.

Szczepienia psów

Już w najbliższy czwartek (14 maja) w Borkowie będzie można zaszczepić psa. Weterynarz (numer telefonu 693 103 583) będzie szczepił zwierzęta w godzinach 16.00 – 16.30 obok szkoły na ulicy Akacjowej, w godzinach 16.30 – 17.00 na pętli autobusowej przy ulicy Kasztanowej, w godzinach 17.10 – 17.40 na ulicy Żeglarskiej, obok placu zabaw oraz w godzinach 18.00 – 18.30 na Nowym Horyzoncie, obok przedszkola.

Nowy paczkomat

Dzięki staraniom Radnej Weroniki Chmielowiec udało się doprowadzić do postawienia w Borkowie nowego paczkomatu. W związku z tym, że firma InPost nie zgodziła się na pierwotnie proponowane przez sołectwo umiejscowienie go przy szkole, stanął on ostatecznie na ulicy Akacjowej, przy sklepie ABC. Paczkomat powinien zostać uruchomiony w ciągu paru dni.

Otwarcie boisk 11 maja

Gminne boiska zostaną otwarte w poniedziałek 11 maja. W związku, że Gmina nie jest w stanie w ciągu kilku dni dostosować gminnych i szkolnych boisk do nowych wytycznych, m.in. zapewniając im opiekunów, obiekty te zostaną otwarte w dniu 11 maja. Do tego czasu wypracowane zostaną i przedstawione szczegółowe zasady korzystania z nich.

Gmina otwiera przedszkola

W poniedziałek 11 maja otwarte zostaną przedszkola publiczne i oddziały przedszkolne w szkołach. Gmina przeprowadziła ankietę wśród rodziców i obecnie organizowana jest opieka według zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego, m.in. poprzez kompletowanie odzież ochronną dla personelu.