W tym tygodniu Fundacja Aeris Futuro w ramach akcji „Sadzimy las” posadziła przy zbiorniku retencyjnym w Głębokim 1500 sadzonek drzew. Wśród sadzonek znalazły się m.in. olchy, czereśnie, klony i dęby. Niewykluczone, że akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku w innych lokalizacjach w Borkowie.
Autor: admin
Gminna konferencja dla rodziców i nauczycieli
19 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie odbędzie się Gminna Konferencja dla rodziców i nauczycieli „Wspólnie dla dobra dziecka”. W ramach konferencji odbędą się prelekcje oraz zajęcia warsztatowe. Początek konferencji przewidziano na godzinę 14:30.
Nowe nasadzenia w Borkowie
W środę 23 października firma Witand wykonała nasadzenia nowych roślin w Borkowie. Prace objęły tereny wokół zbiornika retencyjnego w Głębokim, parkingu przy szkole podstaowej na ulicy Akacjowej oraz terenu w pobliżu bloków na ulicy Żeglarskiej.
Gra terenowa – 12 października
W sobotę 12 października w godzinach 11-15 odbędzie się na terenie Borkowa gra terenowa. Podobnie jak w latach ubiegłych każdy uczestnik będzie musiał odnaleźć punkty zaznaczone na mapie, w niektórych przypadkach wykonać także dodatkowe zadania, by na koniec dotrzeć na miejsce finału , przy przedszkolu Megamocni u zbiegu ulic Kasztanowej i Lawendowej.
Nasza odebrana
Dobiegł końca II etap budowy ul. Naszej w Borkowie. Inwestycja o wartości 700 tys. zł została ostatnio odebrana. Zakres prac obejmował wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
Sesja Rady Gminy – 27 września
W piątek 27 września odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9:00.
Odpady wielkogabarytowe i elektryczno-elektroniczne
W październiku odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Borkowie odpady będą zbierane w dniach 7 października (zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna do siedmiu lokali) oraz 25 października (zabudowa wielorodzinna powyżej siedmiu lokali).
Zebranie wiejskie – informacje
10 września w szkole podstawowej w Borkowie odbyło się zebranie wiejskie, którego głównymi punktami były uchwalenie funduszu sołeckiego na 2025 i wnioski do budżetu gminy. W zebraniu uczestniczyło 26 osób, w tym Wójt Gminy Weronika Chmielowiec oraz radna Krystyna Białek.
Borkowo wróciło na dożynki
Po kilku latach przerwy sołectwo Borkowo wróciło na gminne dożynki. W ramach imprezy, która odbyła się w Bystrej, nasze sołectwo miało swoje stoisko, na którym sprzedawane były produkty gastronomiczne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, a także kawę i hot-dogi, które serwował sołtys Mariusz Szymański. Ponadto nabyć można było różne produkty rzemieńslnicze.
Zebranie wiejskie – 10 września
Na 10 września na godzinę 18:00 zaplanowano zebranie wiejskie, którego głównym tematem będą fundusz sołecki oraz propozycje do budżetu gminy na rok 2025. Zebranie odbędzie się w szkole podstawowej przy ulicy Akacjowej 2.